Realizace komínů na klíč

 

Krátká charakteristika

Komínový systém UNI*** PLUS je vícevrstvý komínový systém se zadním odvětráním. Je vhodný pro připojení spotřebičů na pevná, kapalná a plynná paliva. Jedná se o komín odolný vůči vlhkosti a může být proto v kombinaci s běžnými spotřebiči paliv plánovitě provozován v mokrém provozním režimu. Je určen pro podtlakový provoz.
Konstrukčně je složen z komínové tvárnice, izolační rohože a keramické vložky typ UNI***.

Komínový systém UNI*** PLUS je použitelný pro všechny druhy paliv a běžných spotřebičů, které nevytvářejí ve spalinové cestě přetlak odváděných spalin a to jak v suchém, tak i v mokrém provozu. Vzhledem k tomu, že firma Schiedel reagovala na současné trendy ve vývoji kondenzační techniky zavedením nových speciálních komínových systémů které jsou prioritně určeny právě pro připojení nízkoteplotních a kondenzačních kotlů, použití systému UNI*** PLUS v kombinaci s kondenzačními spotřebiči již nedoporučujeme. Tomu odpovídá i nový systém poskytování záruk.

Vlastnosti a použití

Schiedel UNI*** PLUS je z hlediska druhu paliva univerzálním systémem, určeným pro rodinné domy, bytovou a průmyslovou výstavbu. 

Komínový systém Schiedel UNI*** PLUS je ve stejné podobě použitelný, jak pro kotle na lehké topné oleje nebo plyn s nízkými teplotami spalin (svýjimkou kondenzačních spotřebičů), tak pro krby nebo kamna na pevná palivas vysokými teplotami spalin.

Nutnou podmínkou pro dlouhodobou spolehlivost všech třísložkových komínů je správná funkce tzv. zadního odvětrání, která odvádí případnou vlhkost z tepelné izolace. Vzhledem k tomu je v případě řešení odvodu spalin v nízkoenergetických nebo pasivních domech vhodnější použít systém ABSOLUT, který je mimořádně těsný. Totéž platí i v případě objektů s řízeným větráním.

 
 

Na našem webu naleznete nabídku příslušenství pro nerezové i zděné komíny. Presentované zboží je možno zakoupit u nás na prodejně - nejsme internetový obchod.

více

 

Naše společnost staví krby na klíč po celé České republice. Dodáváme krby rustikální klasické, moderní a designové krby Bordelet. Nově zařadíme do naší nabídky biokrby Planika. Krby stavíme vlastními zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti krbů. Jsme na českém trhu již od roku 1998. 

více

 

TOPSYS Praha, spol. s r.o. Bělohorská 263a, 169 00 Praha 6, tel: +420 235 300 554 GSM: +420 602 262 687 kominy@topsys.cz

www.topsys.cz | www.krby-krb-kamna.cz | www.web4ce.cz | www.krby.biz