Realizace komínů na klíč

 

Konstrukční řešení

Schiedel AVANT PRIMO je dvousložkový komínový systém odolný vůči vlhkosti s tenkostěnnou vnitřní keramickou vložkou.

Dodává se v průměrech 12 až 25 cm, v jednoprůduchovém provedení.

Komínová tvárnice

Nosný plášť komínového systému tvoří tvárnice z lehkého betonu, s objemovou hmotností přibližně 1 150 kg/m3 a únosností 4 MPa. Vyráběny jsou čtyři typy tvárnic pro vnitřní průměry šamotových vložek 12 - 25 cm. Půdorys tvárnic je čtvercový s armovacími otvory v rozích, které slouží pro statické zajištění komína. Tvárnice se spojují speciální tenkovrstvou maltou (součást dodávky).

Tenkostěnná keramická vložka

U systému AVANT PRIMO se používají keramické tenkostěnné vložky v základním rozměru 66 cm. Hrdlové spojení keramických vložek společně s originální spárovací hmotou Rotempo zajišťuje vysokou těsnost systému. Profilovaná keramická vložka je vhodná pro kondenzační techniku, je odolná při teplotních změnách, odolává kyselinám a korozi. Napojení spotřebičů se provádí pomocí celokeramických tvarových T-kusů.

Mezi keramickou vložkou a komínovou tvárnicí je u systému AVANT PRIMO vždy volný prostor, který slouží při připojení uzavřených spotřebičů jako vzduchová šachta pro přívod spalovacího vzduchu. Při tomto režimu doporučujeme zvýšit tepelný odpor komínového pláště dodatečnou tepelnou izolací.

Montáž systému

Bezpečná a rychlá montáž je zaručena použitím přesné komínové tvárnice. Tvárnice se spojují originální tenkovrstvou zdící směsí. Vložky jsou stabilizovány pomocí vystřeďovacích objímek, které navíc vyztužují spoje vložek.

 
 

Na našem webu naleznete nabídku příslušenství pro nerezové i zděné komíny. Presentované zboží je možno zakoupit u nás na prodejně - nejsme internetový obchod.

více

 

Naše společnost staví krby na klíč po celé České republice. Dodáváme krby rustikální klasické, moderní a designové krby Bordelet. Nově zařadíme do naší nabídky biokrby Planika. Krby stavíme vlastními zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti krbů. Jsme na českém trhu již od roku 1998. 

více

 

TOPSYS Praha, spol. s r.o. Bělohorská 263a, 169 00 Praha 6, tel: +420 235 300 554 GSM: +420 602 262 687 kominy@topsys.cz

www.topsys.cz | www.krby-krb-kamna.cz | www.web4ce.cz | www.krby.biz