Realizace komínů na klíč

 

Konstrukční řešení

Schiedel Absolut je dvousložkový komínový systém odolný vůči vlhkosti s integrovanou tepelnou izolací a s tenkostěnnou vnitřní keramickou vložkou.

Dodává se v průměrech 12 až 20 cm, v jednoprůduchovém nebo dvouprůduchovém provedení včetně varianty s víceúčelovou šachtou.

Komínová tvárnice

Nová kompozitní komínová tvárnice s integrovanou tepelnou izolací z pěnového betonu je vyráběna ve dvou řadách:

  • Pro průměry 12 až 18 cm (rozměr 36 cm)
  • Pro průměr 20 cm (rozměr 38 cm)

Toto řešení zjednodušuje projektovou přípravu, logistiku i montáž. Otvory pro výztuž v rozích komínových tvárnic umožňují realizovat případná statická opatření.

Projektování je díky systému Absolut revolučně jednoduché. Ještě dříve než je zvolen druh paliva a upřesněn výkon a typ kotle, může být pevně stanoven vnější rozměr. S jediným rozměrem komínové tvárnice mohou být pro každý průduch použity 4 různé průměry profilované vložky (12, 14, 16, 18 cm).

POZNÁMKA:

Tepelnou izolací je opatřen nejen komínový průduch, ale i víceúčelová šachta. Sendvičová konstrukce tvárnice proto nevyžaduje ve většině případů dodatečnou tepelnou izolaci.

Tenkostěnná keramická vložka

U systému ABSOLUT se používají keramické tenkostěnné vložky v základním rozměru 133 cm. Hrdlové spojení dlouhých keramických vložek společně s originální spárovací hmotou zajišťuje absolutní těsnost systému. Profilovaná keramická vložka je vhodná pro kondenzační techniku, je odolná při teplotních změnách, odolává kyselinám a korozi. Napojení spotřebičů se provádí pomocí celokeramických tvarových

Montáž systému

Bezpečná a rychlá montáž je zaručena použitím přesné komínové tvárnice. Tvárnice se spojují originální tenkovrstvou zdící směsí. Rychlost montáže je navíc podporována větší délkou vložky 1,33 m s celokeramickým hrdlovým spojem, takže časová náročnost vlastní montáže komínu ABSOLUT klesá cca na 50% v porovnání s klasickými třísložkovými systémy.

 
 

Na našem webu naleznete nabídku příslušenství pro nerezové i zděné komíny. Presentované zboží je možno zakoupit u nás na prodejně - nejsme internetový obchod.

více

 

Naše společnost staví krby na klíč po celé České republice. Dodáváme krby rustikální klasické, moderní a designové krby Bordelet. Nově zařadíme do naší nabídky biokrby Planika. Krby stavíme vlastními zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti krbů. Jsme na českém trhu již od roku 1998. 

více

 

TOPSYS Praha, spol. s r.o. Bělohorská 263a, 169 00 Praha 6, tel: +420 235 300 554 GSM: +420 602 262 687 kominy@topsys.cz

www.topsys.cz | www.krby-krb-kamna.cz | www.web4ce.cz | www.krby.biz