Realizace komínů na klíč

 

Příslušenství ke komínům

Nabízíme vám kompletní příslušenství pro stavbu komína, krbů a montáž kamen. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme s výběrem či zajistíme kompletní realizaci vytápecího systému.

Zde prezentované zboží je možno zakoupit u nás na prodejně - nejsme internetový obchod. Většinu zboží máme skladem ale doporučujeme si předem ověřit dostupnost zboží telefonicky nebo emailem.

Příslušenství

Komínová stříška

Komínová stříška

Komínová stříška zabraňuje vnikání srážkové vody a zároveň je estetickým doplňkem komína.


Regulátor tahu komína

Regulátor tahu komína

Regulátor komínového tahu. Po osazení do spalinové cesty se regulátor komínového tahu pomocí závaží nastaví na předepsaný podtlak ve spalinové cestě. Umožňuje přisávání vzduchu mimo samotný spotřebič. Při tomto stavu dochází ke zpomalení proudění spalin a snížení intenzity hoření. Snižuje se spotřeba paliva a spaliny neodcházejí nadměrně teplé do komína. Zvyšuje se tak účinnost spotřebiče.


Komínová dvířka

Komínová dvířka

Komínová dvířka kryjí otvor v komínovém plášti, popř. i v komínové vložce, sloužící k vybírání tuhých zbytků spalin z půdice komínového průduchu spotřebičů na tuhá a kapalná paliva. Dvířka čistících (resp. vymetacích) otvorů: vybírací, vymetací a čistící otvory musí být uzavřeny těsnými dvojitými dvířky z nehořlavého materiálu.


Komínový nástavec

Komínový nástavec

Komínový nástavec je konstrukční díl osazený na ústí komínu. Komínové nástavce z třívrstvých nerezových systémů se používají pro vyřešení problémů komínů s nedostatečnou účinnou výškou (které jsou umístěny například daleko od hřebenu střechy nebo blízko vyšších objektů, u nízkých objektů, kde komín musí mít vzhledem k použitému spotřebiči určitou účinnou výšku, výrazně převyšující objekt apod.) nebo tam, kde je jejich použití vyvoláno architektonickými požadavky. Kombinace univerzálního keramického komína s mimořádně dlouhou životností, uvnitř budovy, a subtilního třívrstvého nerezového nástavce nad střechou je potom ideálním řešením.


Komínové hlavice - komínové hlavy

Komínové hlavice - komínové hlavy

Komínová hlavice - komínová hlava je ochrana ústí komína proti vlivům počasí. Komínová hlava v nadstřešní části musí odolávat vlivům povětrnosti.


Komínová tvárnice

Komínová tvárnice

Komínová tvárnice je základní stavební dílec pro výstavbu systémových komínů. Komínová tvárnice tvoří nosný prvek systému. Je samonosná a musí být oddilatována od ostatních konstrukcí stavby (stropy, stěny, příčky, podlahy). Předepsané otvory se do tvárnic vyřezávají úhlovou bruskou. Kanálky zadního odvětrání slouží k provětrávání izolačních rohoží a brání tak jejich zvlhnutí a ztrátě tepelně-izolačních vlastností.


Komínové roury/kouřovody

Komínové roury/kouřovody

Komínové roury/kouřovody jsou konstrukce s průduchem, určeným pro odvod spalin od kouřového hrdla spotřebiče paliv do sopouchu příp. do volného ovzduší. Výrazně ovlivňují odvod spalin od spotřebiče paliv. Kouřovody nesmí být vedeny do jiných pater, nesmí být vedeny skrze jiné byty. Kouřovody krbů a kachlových kamen smí být umístěny za obložením z nehořlavých materiálů. Nerezové kouřovody v délkách 250mm, 330mm, 500mm a 1000mm. Dostupné průměry jsou 130, 140, 150, 160, 180, 200, 250, 300mm. Další rozměry na dotaz. třísegmentové nerezové koleno tloušťky 1 mm průměr 200 mm s kontrolním otvorem. Koleno můžete nastavit v rozmezí 0°-90°. Dostupné průměry jsou 130, 140, 150, 160, 180, 200, 250, 300mm. Další rozměry na dotaz.


Krbové mřížky

Krbové mřížky

Krbové mřížky k zakrytí ventilačních otvorů a průduchů.


Ostatní komínové příslušenství

Ostatní komínové příslušenství

Prostupy střechou, přechodky, napojovače apod.


 
 

Na našem webu naleznete nabídku příslušenství pro nerezové i zděné komíny. Presentované zboží je možno zakoupit u nás na prodejně - nejsme internetový obchod.

více

 

Naše společnost staví krby na klíč po celé České republice. Dodáváme krby rustikální klasické, moderní a designové krby Bordelet. Nově zařadíme do naší nabídky biokrby Planika. Krby stavíme vlastními zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti krbů. Jsme na českém trhu již od roku 1998. 

více

 

TOPSYS Praha, spol. s r.o. Bělohorská 263a, 169 00 Praha 6, tel: +420 235 300 554 GSM: +420 602 262 687 kominy@topsys.cz

www.topsys.cz | www.krby-krb-kamna.cz | www.web4ce.cz | www.krby.biz