Realizace komínů na klíč

 

Poradna

Lze postavit komín přímo nad krbem?

Spalinová cesta může být nahrazena svislým kouřovodem s funkcí komína, toto provedení je určeno pro spotřebiče, které mají svislou osu spalinového hrdla. Krb nebo krbová kamna musí být proveden jako uzavíratelný a přizpůsoben pro výběr popela a sazí. Svislý kouřovod musí být vícevrstvý, kontrolovatelný a čistitelný s maximální délkou 8 m.

 

4 pA test

Provoz podtlakové ventilace, může zapříčinit nebezpečí uniku oxidu uhelnatého CO ze spalinové cesty do obytného prostoru. Proto je žádoucí zajistit dostatečný přívod vzduchu do objektu a toto lze přesně zjistit právě 4Pa testem. Změří se diferenční tlak mezi venkovním a vnitřním prostorem, za současného provozu spotřebiče a ventilačních zařízení v objektu. Diferenční tlak by neměl překročit zmiňované 4Pa.

 

Kdy se použije ''šikmé'' napojení kouřovodu?

Toto napojení má menší součinitel místního odporu než běžné napojení do klasického T-kusu, proto se používá pro plynulejší odvod spalin při napojování spotřebičů zejména na tuhá paliva. Nejčastější a nezbytné je jeho použití u krbů a krbových vložek.

 

Lze do komína Schiedel dodatečně zřídit sopouch?

Ano. K provedení je používána tvarovka dodatečného napojení. Většinou se jedná o napojovací tvarovku v kolmém provedení. Provedení pod 45° je technicky velmi náročné. Provádění dodatečných vstupů do průduchu (jedná se i o komínová dvířka) může provádět pouze proškolená firma a je spojeno s určitým rizikem, zvláště u již provozovaných komínů.

 

Zděné komíny

U nás si můžete vybrat i zděné komíny Schiedel

 

Jaká je vzdálenost komína od dřevěných konstrukcí?

Vzdálenosti povrchu komínového tělesa od dřevěných prvků krovu nebo stropu jsou uvedeny v ČSN 73 1701 - Navrhování dřevěných konstrukcí a je stanovena na 50 mm, přičemž vzniklá mezera musí být trvale provětrávána. Dalším důležitým dokumentem, který se však týká spíše tepelných spotřebičů je ČSN 06 1008 - Požární bezpečnost tepelných zařízení.

 

Proč se provádí vložkování komínů?

K vložkování může dojít z několika důvodů:

  • Komínový průduch neodpovídá platným předpisům a normám ČSN 734201/2002.
  • Při přechodu na jiný druh paliva - provoz spalinové cesty se mění např. ze suchého na mokrý provoz, nebo z podtlakového na přetlakový (např. kondenzační kotle).
  • Při špatném tahu komína - ovlivněno především narušením konstrukce průduchu.
 

Co je účinná výška?

Svislá vdálenost od napojení kouřovodu do komína po vrchol komína. Tato výška je zdrojem komínového tahu a je důležitá pro návrh průřezu komína (spolu s výkonem a teplotou spalin). Pro plyn musí být účinná výška komína min. 4 m a pro tuhá paliva 5 m. Kotle ústředního topení na tuhá paliva však obvykle potřebují minimálně 6 - 8 m.

 

Údajně se liší sestavování vložek dle typu paliva. Jaká je správná orientace vložek dle typu paliva?

Orientace vložek osazovaných v komínových systémech Schiedel musí být prováděna zásadně "po vodě" bez ohledu na typ paliva. Vložky jsou orientovány tak, že při pohledu shora do osazené vložky je po obvodě obruba tvořená profilovaným zámkem.

 

Mohu mít v jednom komínovém tělese průduchy pro různá paliva?

Jedno komínové těleso může být složeno z několika průduchů. V tomto případě lze každý průduch použít pro jiný typ paliva. V nabídce firmy Schiedel jsou dvouprůduchové komíny, přičemž průduchy jsou buď stejně velké nebo různé, a navíc se vyrábějí buď s větrací šachtou uprostřed nebo bez ní. Nejběžnější kombinací je kombinace průřezů průduchů 14 a 20 cm, kdy jeden průduch bývá použit pro centrální vytápění např. plynem a druhý pro lokální spotřebič např. krb.

 

<< <  1  2  3  4  5  6  > >>

 
 

Na našem webu naleznete nabídku příslušenství pro nerezové i zděné komíny. Presentované zboží je možno zakoupit u nás na prodejně - nejsme internetový obchod.

více

 

Naše společnost staví krby na klíč po celé České republice. Dodáváme krby rustikální klasické, moderní a designové krby Bordelet. Nově zařadíme do naší nabídky biokrby Planika. Krby stavíme vlastními zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti krbů. Jsme na českém trhu již od roku 1998. 

více

 

TOPSYS Praha, spol. s r.o. Bělohorská 263a, 169 00 Praha 6, tel: +420 235 300 554 GSM: +420 602 262 687 kominy@topsys.cz

www.topsys.cz | www.krby-krb-kamna.cz | www.web4ce.cz | www.krby.biz