Realizace komínů na klíč

 

Nerezový komín KeraStar

Vysoce kvalitní třívrstvý systém s tenkostěnnou keramickou vnitřní vložkou, tepelnou izolací a vnějším nerezovým pláštěm. Systém je univerzálně použitelný pro odvod spalin od běžných spotřebičů na všechny druhy paliv. Je odolný vůči vlhkosti i při vyhoření.

Vlastnosti systému:

 • Průměry 140 až 250 mm
 • Tepelná izolace tl. 60 mm
 • Hmotnost 20 - 30 kg/m
 • Nevyžaduje dodatečné opláštění
 • Záruka 30 let

Komínový systém Schiedel KeraStar patří mezi vícevrstvé nerezové komíny s tenkostěnnou keramickou vložkou, minerální izolací a nerezovým pláštěm. Důležitou vlastností systému je jeho malá hmotnost, která umožňuje založení komína i bez základu a zároveň zaručuje rychlost výstavby bez mechanizace. Systém lze použít jak v exteriérech tak v interiérech, aniž je nutné dodatečné opláštění např. sádrokartonem. Použití tenkostěnné keramické vložky zaručuje dlouhou životnost systému při zachování atraktivního vnějšího vzhledu a nízké hmotnosti nerezového komínového systému.

 

Vlastnosti a použití

Komínový systém Schiedel KeraStar byl vyvinut jako univerzální systém pro všechny typy spotřebičů pracujících v podtlakovém provozu a pro všechny typy paliv od nízkých teplot spalin po vysoké. Odolnost keramické vložky vůči kyselinám umožňuje použít tento systém i v případech, kdy nelze použít kovové materiály - např. pro odvod spalin od spotřebičů, umístěných v místech, kde se nachází nebo používají chemické látky např. libovolné sloučeniny chloru nebo jiných halogenů.

Funkce systému

 • Je určen pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv
 • Pro spotřebiče závislé na vzduchu v místnosti
 • Komínový systém odolný při vyhoření
 • Komínový systém odolný vůči vlhkosti

Oblast použití

Komínový systém Schiedel Kerastar představuje konstrukčně jedinečný systém, který byl vyvinut jako univerzální systém pro všechny typy spotřebičů pracujících v podtlaku a pro všechny druhy paliv, pro nízké i vysoké teploty.

Všechny díly systému se vyznačují nízkou hmotností, systém může být montován přímo na nosnou stěnu bez nutnosti základu. Díky své nízké hmotnosti je systém vhodný také pro dodatečnou stavbu komína například pro odvod spalin od krbů v rodinných domcích.

Systém se také vyznačuje dokonalým vnějším vzhledem, je proto využíván často jako působivý architektonický prvek jak v interiéru, tak v exteriéru.

Připojení spotřebičů

Pro připojení kovových kouřovodů na systém Schiedel KeraStar se s výhodou použijí napojovací díly podobným způsobem jako v případě keramických komínů Schiedel.

Napojovací díl se nasazuje na vnější část keramického hrdla sopouchu.

Schéma - možná skladba komponentů systému Schiedel KeraStar s využitím široké škály příslušenství.

1a

 

Dno s odvodem kondenzátu a podpěrou

1b

 

Výškově přestavitelná stolička

1c

 

Výšk. přestav. dno s odv. kondenzátu a podpěrou

2a

 

Dno s odvodem kondenzátu

2b

 

Patní konzola

2c

 

Dno s odv. kondenzátu na konzole

3

 

Kruhový čistící díl

4a

 

Sopouch 90°

4b

 

Kryt sopouchu

4c

 

Sopouch 45°

5a

 

Komín. díl 665 mm

5b

 

Komín. díl 330 mm

5c

 

Komín. díl 165 mm

6a

 

Lůžko 50

6b

 

Lůžko s možností prodl. 60

6c

 

Prodl. nástěnná konzole

7

 

Krokvový držák

8a

 

Krycí hlava

8b

 

Krycí hlava s protidešťovým krytem

8c

 

Protidešťový kryt

9a

 

Průchod střechou 0°

9b

 

Průchod střechou 3-15°

9c

 

Průchod střechou 16-25°

9d

 

Průchod střechou 26-35°

9e

 

Průchod střechou 36-45°

10

 

Protidešťová manžeta

12a

 

Rozeta DW

12b

 

Rozeta EW

13

 

Kotvící objímka

 

Statické zajištění

Komínový systém KeraStar lze zakládat na výškově přestavitelnou stoličku, na dno s odvodem kondenzátu a podpěrou umístěné přímo na podlahu, nebo na patní konzolu, která je osazena na svislé konstrukci. Na fasádě je třeba kotvit každé 4 m komína pomocí lůžek a každý 8 m je třeba kotvit pomocí lůžka vyneseného na konzole. Volný přesah komína od posledního kotvení může být max. 1,5 m a při použití statických manžet a statického lůžka až 3m.

Konstrukční řešení

Schiedel KeraStar je lehký třísložkový komínový systém s vnitřní keramickou tenkostěnnou vložkou, masivní tepelnou izolací a vnějším pláštěm z ušlechtilé oceli.

Dodává se v průměrech 140 až 250 mm.

Komínový díl

 • 1. Spojování
  Pomocí spojovacího systému upínacích pásků z ušlechtilé oceli je možno provést rychlou montáž.
 • 2. Vnější plášť
  Vnější plášť je proveden z ušlechtilé nerez oceli (1.4301) o síle materiálu 0,4 mm.
 • 3. Vnitřní vložka
  Vnitřní profilovaná vložka je vyrobena z vysoko jakostní keramiky isostatickým lisováním. Profilová trubka Schiedel garantuje nejlepší kvalitu, protože je bezpečná proti vyhoření, odolná proti korozi a kyselinám.
 • 4. Tepelná izolace
  Tepelná izolace sestává z vysoko jakostního minerálního vlákna (tloušťka 60 mm), které má vysoké izolační vlastnosti. Žádné tepelné mosty, protože jde o přímou tepelnou izolaci.

Tenkostěnná keramická vložka

U systému Schiedel KeraStar se používají keramické tenkostěnné vložky, které se vyznačují mimořádnou těsností a tvarovou přesností. Hrdlové spojení keramických vložek společně s originální spárovací hmotou zajišťuje absolutní těsnost systému. Tenkostěnná keramická vložka je odolná při teplotních změnách, bezpečně odolává kyselinám a korozi. Napojení spotřebičů se provádí pomocí celokeramických tvarových T-kusů.

 

Dodávané vnitřní průměry:

140 - 250 mm

Výška základních komínových dílů je 165, 330 a 665 mm. Součástí nabídky jsou standardně T-kusy, kondenzátní misky, průchodky a bohaté příslušenství.

Schiedel KeraStar:

Tenkostěnná keramická vložka

Vnější plášť ocel 1.4301 0,4 mm

Světlý průměr

[mm]

140

160

180

200

250

Tloušťka stěny [mm]

6,5

7,0

7,0

8,5

12,0

Max. vnější průměr [mm]

 276

298

318

342

395

Hmotnost

 [kg/m]

 14,5

17,5

19,5

23,5

30,0

 

 
 

Na našem webu naleznete nabídku příslušenství pro nerezové i zděné komíny. Presentované zboží je možno zakoupit u nás na prodejně - nejsme internetový obchod.

více

 

Naše společnost staví krby na klíč po celé České republice. Dodáváme krby rustikální klasické, moderní a designové krby Bordelet. Nově zařadíme do naší nabídky biokrby Planika. Krby stavíme vlastními zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti krbů. Jsme na českém trhu již od roku 1998. 

více

 

TOPSYS Praha, spol. s r.o. Bělohorská 263a, 169 00 Praha 6, tel: +420 235 300 554 GSM: +420 602 262 687 kominy@topsys.cz

www.topsys.cz | www.krby-krb-kamna.cz | www.web4ce.cz | www.krby.biz